WWE Forum:Amerikan Güreşi Forumu


 
AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap
FORUMUMUZA MODERATÖR ALIMLARI BAŞLAMIŞTIR

Paylaş | 
 

 Matt Hardy

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
DiLDaR
VIP Özel Üye
VIP Özel Üye


Mesaj Sayısı : 5
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 23/03/10

MesajKonu: Matt Hardy   Çarş. Mart 24, 2010 8:42 pm

Gerçek Adı : Matt Hardy
Doğum Tarihi : 1974
Doğum Yerleri : Cameron, North Carolina
Finisher : Twist Of Fate

Kemerleri ve Başarıları :

WCW Tag Team Championship (1)
WWF/E World Tag Team Championship (6)
ECW Championship
WWE CW Championship

HARDYZ DEVRİNDE SÜKSE

Matt ve Jeff güreş tutkalarına başlarlarken komik bir şekilde kendi ringlerini kurmalarıyla başladı.Bu olaya güreş tutkusu olan her çocğun olduğu evde rastlanır.Buna da " Backyard Wrestling " adını veriyrolar. Burada mahalle çocuklarıyla federasyon bile kurdular.Gregory Helms ve Shanoon Morre'de çocukken bu federasyona dahil olan isimlerden.Matt ve Jeff 1992 yılından itibaen 5-6 senelik bir jobber deneyimi sonrası WWE onlardaki cevheri görür 1998'de kampta eğitim görürler.Sonra ilk şovlarında SNME'de Funaki ve Teioh'i yenerek süpriz yaparlar.

Hardyz ilk Tag şampiyonluğu 29 Hazira RAW'da A.P.A'yı yenerek kazanmayı başarmışlarsa da kemerli Fully Loaded'da 25 Temmuz'da kemerleri yine A.P.A'ya kaybetmişlerdir.Hardyz de yeni kurulan The Brood ile Feud'a girmiştir.Feud diva maçına kadar gitse de Gangrel Hardyz'e kaıtlır The New Brood kurulur.Hardyz E & C'yi 1999 No Mercy'de yenmeyi başarırlar.Gangrel zaten bir süre onlarla da anlaşmızlığıa girer.Gruba menajer olarak Lita katılır.Hardyz ismi böylece Team Xtreme olarak değişir!..

LITA VE TEAM XTREME

Team Xtreme 2000 yılını kendi yılı ilan etmese de bence 2000 yılı bir bakıma Xtreme yılıdır! WM16'da Tag kemerleri için E & C, Duzleyz, Xtreme birbirleriyle Feud'a girerler.WM 16'da harika bir maç TLC olur!! Gerçekten anlatılmaz yaşanır felsefesi tam bu maçlık olur.Maçı E & C kaznasa da harika hareketler gördük! Ayrıc taraftarlarca WM tarihinin gelmiş-geçmiş en iyi 3.maçıdır! 2000 yılında PWI tarafından da yılın maçı seçlimiştir bu maç.Getirisini siz tahmin edin... Xtreme yılmaz KOTR 200'de Tag Team kemerleri için Dört Takımdan oluşan eliminasyonlu maça katılsalar da E & C maçı kazanarak bir kez daha kemerleri kapar.Xtreme T & A takımı elese de E & C tarafından yoruklduklarından çabucak elenirler.

Xtreme, Dudleyz, E & C Summerlsam 2000'de yine bizlere harika bir TLC maçı izletirler, ancak galip yine E & C olur.Xtreme hala pes etmez Unfogiven'de heşe şükür E & C'yi mağlup ederek 2.kez WWF Tag Champ olurlar.Xtreme kemeri 1 ay boyunca başarıyla tuttuktan sonra No Mercy'de E & C'ye olarak kaybettiler.E & C maça Los Conquistadores olarak maskeli bir şekilde çıkmışlardı.Ama ertesi RAW' da bu sefer Jeff-Matt Los Conquistadores olarak maça çıkarlar, Böylece kemerlerini geri alırlar.Xtreme RTC adına her şeyi sansürlemeye kalkan grupla Feud'a girdiler.Kemerleri de RTC üyeleri Godfahter ve Bull Buchanan'a kaybederler.Ama SS 2000'de eleme üsülü klasik maçta, Hardyz & Dudleyz vs. RTC & E & C takımları maç yaptılar.Jeff tek ayakta kalan olduğudahn maçı Hardyz ve Dudleyz takımı kazandı.Sonra Malenko Lita'yla çıkma hakkı kazandı, ama Hardyz ona otelde saldırdı.Matt ve Lita Şuabt 2001 RAW'da öpüştüler böylce aralarında aşk başladı.Hardyz kemerleri 5 Mart 2001'deki RAW'da Dudleyz'ı yenerek kazanırlar.Kemerleri 2 hafta sonra RAW'da Dudleyz'e kaybederler.WM X-7'de harkulade bir TLC maçı izlesek de maçın galipleri yine E & C olur.

8 Ekim 2001'de Hardyz Booker T & Test takımını yenerek WCW Tag kemerlerini kazanırlar.Kemerleri Dudleyz'e kaybederler.2 hafta sonrasında yine Booker T & Test'i yenerek bu sefer WWF Tag kemerlerini kazanırlar.Survivor Series 2001 maçında WWF ve WCW Tag kemerleri birleşecekti.Bu maçı Dudleyz kazanır yeni kemerlerinde böylece ilk sahibi olurlar.

HARDY BOYZ'DAN AYRILMASI

Jeff ve Matt artık anlaşamamaya başladılar.Vengance'de Jeff vs. Matt maçı yapıldı.Hakem de Lita seçildi, Matt Lita'yala konuşarak onun tarafından olmasını istedi.Lita ise tarafsız olacağını söyledi Matt'de Jeff'in onu yenemeyeceğini her RAW'da seyircilere söylese de Jeff süpriz bir şekilde Swanton ile tuşu buldu.Matt de Lita'ya kızdı.RR'da 8.Taker ve 9.Matt gelir.Matt Taker'ı döverken 10.sırada Jeff gelir.O da Taker'ı döver Hardy Boyz yine bir ayara gelir.Ama Taker Jeff ve Matt'ı Rumble'dan ekrate etmeyi başarır.Ama Taker'da adı o zaman pek duyulmamış olan Maven'a Xtreme yüzünden elenir.Şubat 2002'de NWO'da WWF Tag Cahmpion ile WM X-8'da gidilecek bir maç yapılır.Hardyz Scotty Too Hotty ve A-Tran'i kolayca elerler.Ama Dudleyz'ı elerken çok yorulurlar.Billy & Chuck ikilisine kısa sürede tuş olurlar.Maçı A.P.A kazanır, ama Billy & Chuck RAW'da süpriz şampiyonlar olur.WWF'de maçın zevklenmesi için Dörtlü Elinimasyon maçı yapılır.Maçta Hardyz son ikiye kalsa da hileyle Billy & Chuck kemerleri korurlar.

Hardyz ondan sonra debut yapan Lesnar ile Feud'a girerler.JD'de yapılan maçı ayı Lesnar kazanır.Hakemler maçı durdurmak zorunda kaldılar.Hardyz bundan sonra RAW'da tekli maçalrda da kendilerini ispatlarlar.Jeff sonra European ve IC kemerini tadar.Jeff 3 kere de Hardcore kemerini akzanır.Jeff 2003'te WWE ile yollarını ayırır.Jeff'in uyuşturucu problemi ayrılma nedenidir.Jeff sorna TNA'da gözükse bile fazla önemsenmez 1 yıl AJ ile gereksiz Tag maçlarına çıkarlar.Matt ise Mattiude diye bir olay başlatır.Site açar, burada kendini över.MF yani Mattiude takipçisi olayı olsa da.Güreşçilerden sadece Shanoon Moore ve Crash takar.Crash o sırada hayata veda eder.Shannon'a ise burada 2.bir Matt olması için eğitir falan...

Matt'de bu sırada hem kilo verecğeine hemde CW kemerini kazanacağına herkesein önüde söz verir, Matt hem 10 kilo verir.Hemde kemeri NWO'da Billy Kidman'dan kaparak kemeri Haziran'a akdar korur.Kemeri Haziran'da Rey Mysterio'ya kaybeder.Matt ise daha sonra yine 1-2 önemsiz olay sonrası dizinden ameliyat olur, bir süre Jeff ve Matt kayıplara karışır.

MATT-LITA-EDGE VE ECW CHAMPION

Matt ve Lita gerçek hayatta ayrılma kararı alırlar, Matt artık WWE izlememektedir.Lita ise önce hikaye sonra gerçek aşkını öğrenir.Matt WWE'ye dönmeye çalışsa da Vince ile para konusunda anlaşma sağlanamaz.Matt hayranları bunun için forum açarlar Matt'in dönmesi ve Edge'ı pataklamasını isteyen bu kadar çok fan olunca, WWE Edge-Lita-Kane üçgenini kaldırır.Gerçek hayat hikayesini yani Edge-Matt-Lita üçgeni oluşur.Matt Edge'e o kadar sinirlenir ki bazen bile provalarda kendi tutamayrak Edge'ın burnunu kanattığı hatta kırdığını söyleyen Spoiler'ler bile bulunmaktadır.. Her neyse sonra Matt RAW'da boy gösterir.Burada Matt Edge ve Lita'ya saldırır, sonra kaçar gider.Sonraki RAW'da yine Edge ve Kane karşılaşırken Matt ortaya maçı Kane'in kazanmasını sağlar.Matt Edge'e hep böyle saldırır.Aralarındaki esas maç 2005 Sumemrslam'de Edge vs. Matt maçını, Edge kaznaır.Matt acayip dayak yer.Hakemler maçı durdurur.SS sonrası RAW'da Matt yine fena dayak yer.Ertesi RAW'da Street Match olur, ama elekrtrik patlaması ile yarım kalır.Unforgiven'de nihayet Matt maçı kafes üstünden yaptığı Legdrop ile maçı alır.Sonra Feud oldukça cuzar.Kaybeden RAW'dan gider maçı yapılır.Bu Ladder maçını Edge kazanır, Matt ise RAW'u terketmek zorunda kalır.Matt SD'ye gider ama burada önüne çıkanları yener, yani Feudsuz takılır Matt.Matt WM 22'de MITB maçına katılır ama kazanamaz.

Ardından Matt Hardy MVP ile Feud'a girdi.Fakat süprizce WWE Tag Champ Deuce ve Domino'dan WWE takım kemerlerini aldılar. 16 Kasım 2007'deki Smackdown'da ise kemerlerini John Morrison & The Miz'e kaybettiler.Maç sonunda MVP Matt Hardy'nin ayağının sakatlandığını farkeder, MVP Matt Hardy'nin ayağını sandalyeye sıkıştırır ve tekmeler.Ardından Matt sedyeyle arka alana götürülür. WM 24'deki MITB'de maçında MVP tam çantayı alacakken, seyircilerin oradan Matt Hardy çıkar.Matt'ın bu gelişi zaten bekleniyordu.Süpriz olmadı kimseye.Neyse Merdivenden Matt TOF vurunca MVP yere yığılır.WM ertesi SD'de MVP intikam ister, ve Matt ile maça çıkar.Matt MVP'ye TOF çekerek maçı kazanır.3 Hafta sonrada Backlash'de US maçına çıkarlar, Matt MVP'in salaklığı sayesinde maçı kazanır.Draft 2008'de ECW'ye transfer olan Matt, GAB 2008'de US kemerini Shelton Benjamin'e kaybeder.Summerslam'de Mark Henry ile ECW maçına çıkar ama Jeff karşınca Matt kazanır, ama DQ ile kazandığından kemeri alamaz.Unforgiven'da Scramble maçını kazanarak ilk defa ECW Champ oldu.No Mercy'de Mark Henry ile karşılaşır., kemerini başarıyla korur.Cyber Sunday'de Evan Bourne'u yenerek kemerini korudu.ECW'de kemerini Finlay'e karşı başarıyla koruyan Matt, Armageddon'da Vladimir Kozlov'la maç yaptı.Non-Title olan maçı kaybetti.ECW'da Jack Swagger'a karşı süpriz bir yenilgi aldı.Nedeni Matt'ın Jeff ile Feud'a girecek olmasıydı.Cevabı zaten RR 2009'da Matt Hardy, Jeff'in maçında sandalyeyle geldi.Herkes onun Edge'a vuracağını sanmıştır.Ama Jeff'e sandalyeyi geçirerek Brtoher vs. Brother Feud'unu başlatmıştır.Tıpkı nWo'nun başlangıcına benzer bu olay aslında.Hani Hogan'ı seyirciler birden alkışladılar.Hogan'ın WCW adamlarına yardıma geldiğini sandılar.Ama Hogan arkadaşına saldırmıştı.Bu Feud'un başlaması aynı olay umarım sonları benzemez...

Matt Jeff'e vurunca Edge WWE kemerini yeniden kazandı.Jeff bundan sonra NWO'da EC'ye girse de eli boş döner.WM XXV'de bizlere gerçketen deinldiği gibi EXTREME bir maç izlettiler maçı Extreme bir TOF çeken Matt Hardy kazandı! Backlash'ın yapılmasına 1 hafta kala da Backlash için Jeff vs. Matt maçı ayarlandı...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Matt Hardy
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE Forum:Amerikan Güreşi Forumu :: FAN CLUB :: SmackDown Güreşçileri-
Buraya geçin: